Najpopularniejsze maratony na świecie

Bieganie to sport, którym interesuje się coraz więcej osób. Często amatorzy szukają dla siebie jakiegoś długofalowego celu. Takim bywa przebiegnięcie maratonu. Oto najpopularniejsze zawody tego typu na świecie.

Berlin – tu pada najwięcej rekordów świata

Wielu doświadczonych maratończyków przyznaje, że właśnie po Berlinie biega im się najlepiej. Trasa biegnie przez niemalże całe miasto. W dodatku ulice są bardzo szerokie, a podłoże równe, co sprzyja osiąganiu dobrych rezultatów. Ten maraton ma miejsce jesienią, więc zazwyczaj temperatura jest umiarkowana, choć doping widzów bywa naprawdę gorący.

Kapsztad – piękne widoki i nie tylko

Stolica Republiki Południowej Afryki także potrafi zachwycić. Zacznijmy od tego, że samo miasto położone jest między oceanem a górami, przez co uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc na całym globie. Warto odnotować, że w tym roku trasa ulegnie delikatnej modyfikacji. Organizatorom zależało na tym, aby teren był miejscami bardziej płaski, co umożliwi osiągnięcie lepszych wyników. Czy faktycznie uświadczymy nowych rekordów? Przekonamy się już niebawem.

Warszawa – poznaj stolicę Polski z innej perspektywy

W maratonie organizowanym w Polsce, chętnie biorą udział osoby z innych państw. Wszystko za sprawą przyjemnie przebiegającej trasy maratonu. Zawodnicy przebiegną przez oba brzegi Wisły, obok pomnika Chopina, a także przez zabytkową dzielnicę żydowską. Niektórzy nazywają ten bieg „maratonem przez przeszłość warszawskiej stolicy” i rzeczywiście, coś jest w tej nazwie.

Śledzisz zawody lekkoatletyczne? Sprawdź aktualne typy dnia.

Madryt – mobilny karnawał?

Miejsce startu mieści się koło jednego z najpopularniejszych stadionów na świecie. Następnie podczas biegu zawodnicy będą mogli zobaczyć najbardziej znane zabytki w stolicy Hiszpanii. Wielu sportowców przybywa do tego kraju nie tylko ze względu na maraton. Najpierw biorą udział w wyścigu, a gdy już się po nim zregenerują, to chętnie poznają różne zakątki stolicy.

Stambuł – bieg na dwóch kontynentach

Ten maraton znany jest z tego, że linia startu rozpoczyna się w Azji, a kończy w Europie. Jego ważnym elementem jest przebiegnięcie przez most, który łączy ze sobą oba kontynenty. W samych zawodach jest więc coś magicznego. Maraton ma miejsce w listopadzie, jednak nawet o tej porze roku w Turcji bywa gorąco z naszej polskiej perspektywy. Widoki wynagradzają jednak trud włożony w bieg. Metą jest Hipodrom, który od lat uchodzi za sportowe centrum miasta.

Abu Zabi – maraton w środku grudnia

Sportowcy, którzy nawet zimą mają ochotę biegać, mogą pomyśleć o zawodach w Abu Zabi. Nawet o tej porze roku temperatura potrafi tam dojść do trzydziestu stopni. Z drugiej strony słońce oraz dobrą pogodę mamy wówczas niemalże gwarantowaną. W zawodach bierze zazwyczaj udział około 20 000 uczestników, co tylko pokazuje popularność tego miejsca i tego maratonu.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

artykuł sponsorowany