5. Gdańsk Maraton wystartował z zapisami

Dziś ruszyły zapisy do 5. edycji Gdańsk Maraton. Impreza odbędzie się 14 kwietnia 2019 roku, ale warto już dziś zaplanować start w imprezie i skorzystać z niższej opłaty startowej. Organizatorami gdańskiego maratonu są Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu.

Biegaj i zwiedzaj

Gdańsk Maraton to nie tylko sportowe emocje, walka ze swoimi słabościami i ustanawianie nowych rekordów życiowych. To także wyjątkowa i przyjazna trasa biegu, dzięki której w ciągu tych kilku godzin potrzebnych na jej pokonanie, można poznać najciekawsze i najważniejsze punkty na mapie Gdańska. Często są to miejsca symboliczne. Trasa biegu, podobnie jak podczas poprzednich edycji, zawiera charakterystyczne miejsca takie jak: Starówkę z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Europejskie Centrum Solidarności, Pomnik Poległych Stoczniowców, Ergo Arenę, Stadion Energa Gdańsk czy Molo w Brzeźnie. Jednocześnie jej charakter znacznie ułatwia śrubowanie nowych rekordów życiowych, bowiem suma przewyższeń na całym dystansie wynosi niespełna 30 metrów.

Gdańsk Maraton

Organizatorzy tego wydarzenia: Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu, dużą wagę przykładają również do wysokiego poziomu organizacyjnego, na który składają się doskonałe warunki stwarzane biegaczom. Meta i miasteczko biegowe w hali AMBEREXPO, liczne punkty odżywcze oraz imprezy towarzyszące mają przyciągać na Wybrzeże kolejnych amatorów biegania.

Kto pierwszy ten… ma taniej

Choć impreza odbędzie się dopiero 14 kwietnia, nie warto zwlekać z zapisami. Obowiązuje prosta zasada: kto pierwszy ten oszczędza. Dla pierwszego 1000 osób obowiązuje opłata startowa w wysokości 79 złotych. Po przekroczeniu tego limitu, kolejne osoby podczas rejestracji zapłacą już 99 złotych. Ten próg cenowy będzie obowiązywał do 31 grudnia br, a wraz z upływem czasu, jego wysokość będzie rosła.

Wysokość opłat startowych:
  • pierwsze 1000 osób – 79 PLN
  • osoba 1001 i następne (lub do 31.12.2018 r.) – 99 PLN
  • od 01.01 do 28.02.2019 r. – 119 PLN
  • od 01.03 – 25.03.2019 r. – 149 PLN
  • w Biurze Imprezy – 200 PLN (płatność możliwa tylko gotówką)

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie zapisy.sts-timing.pl a więcej szczegółowych informacji znaleźć można na gdanskmaraton.pl

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu

 

red. na podstawie mat. pras

Fot. Gdańsk Maraton